Kleště k aplikaci piercingu.

Nejprve si řekneme jaké druhy kleští na piercing máme. Základní jsou oválné a trojúhelníkové. Ty mohou být s mezerou, nebo bez. Mezera v kleštích slouží k tomu, aby se činka šperku dobře protáhla a kleště pěkně vyndaly ven – třeba při píchání piercingu do jazyku. Pak máme kleště na helix, tragus, septum piercing. Speciální kleště jsou na microdermální piercing mikrodermal. Ale k aplikaci mikrodermalu později. Tam je třeba víc nástrojů, jako jsou punchery – bioptické jehly na vyříznutí kůže, tapery – to jsou závitníkové tyčky, kterými se chytí základna a vsune se pod kůži a pak kleště na uchycení topu – mikrodermálního šperku, kterým se uchopí anašroubuje se na základnu.

Materiály kleští jsou většinou z oceli 316L v matném, lehce broušeném provedení, nebo i plastové – jednorázové. Nástroje na piercing je třeba sterilizovat pro opakované použití.

Ke kleštím patří i jehly – kanyly na piercing a další sterilní a desinfekční prostředky. Rukavice, krémy, gely, popřípadně roušky.

V percingovém studiu by vám měli i nabídnout šperky, které jsou na první píchnutí piercingu a jsou sterilně balené, nebo by měly těsně před aplikací projít sterilizací.